Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

Kontakt

tel./fax: 77 409 06 40

tel./fax: 77 409 85 16

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Badania profilaktyczne pracowników, książeczki zdrowia

spawaczBadania profilaktyczne pracowników wykonywane są w związku z zapisami art 201 i 229 Kodeksu Pracy oraz na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30.05.1996 (Dz.U.69 poz 332).

Celem badań jest stwierdzenie ew. niekorzystnego wpływu wykonywanej pracy na stan zdrowia pracownika a także określenie czy pracownik jest zdolny do wykonywania określonej pracy. Jest to możliwe tylko wtedy, kiedy lekarz otrzyma informacje o warunkach szkodliwych i/lub czynnikach uciążliwych występujących na stanowisku pracy. Informacje takie znajdują sie w skierowaniu na badanie, które wystawia pracodawca (patrz zakładka: Zanim do nas przyjdziesz). W przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań czy konsultacji w naszej przychodni można je wykonać na miejscu.

badania profilaktyczneKsiążeczka Zdrowia do celów sanitarno epidemiologicznych jest niezbedna dla osób zatrudnionych na stanowiskach gdzie istnieje ryzyko (potencjalne) przeniesienia zakażenia na inne osoby (nauczyciele, kosmetyczki itp.) oraz u osób zatrudnionych w kontakcie z żywnością. U tych ostatnich niezbedne jest badanie kału na nosicielstwo pałeczek jelitowych wykonane przez Stację Sanitarno Epidemiologiczne (nie prywatne laboratorium - które może jednak przyjąć próbki i przesłać je do Sanepidu).